OpenInfra Day Turkey 2020

OpenInfra Day Turkey 2020


OpenInfra Day Turkey 2020 – Açık Kaynak Teknolojilere Açık Olun!


OpenStack Türkiye olarak ülkemizde bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz OpenInfra Day Turkey 2020 etkinliği 23 Eylül 2020 Çarşamba günü sanal etkinlik platformuında gerçekleşecek ve etkinlikte yurt dışından çok önemli konuşmacılar misafir edilecektir. 


Etkinliğin amacı bulut teknolojileri ve etrafındaki tamamlayıcı hizmetler hakkında dünyadaki son gelişmeleri, yol haritalarını, bilgi birikimlerini ve tecrübeleri paylaşmak, başarı hikayeleri vasıtasıyla hem karar vericilere hem de bu teknolojileri kullanmak isteyen bilişim uzmanlarına yol göstermektir. 


Son yıllarda dünyadaki hızlı bulut dönüşümünün ardından bulut teknolojileri oldukça yaygınlaşmış, bu sayede ortaya çıkan yeni kullanım alanları konteyner teknolojileri, yapay zeka (artificial intelligence-AI), makine öğrenmesi (machine learning-ML), nesnelerin interneti (Internet of Things-IoT), uçta hesaplama (edge computing), dağıtık sistemler, yazılım tabanlı ağ ve depolama (SDN ve SDS), 5G,  NFV ve sürekli entegrasyon sürekli dağıtım (CI/CD) gibi farklı teknolojilerin ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Bu teknolojilerin merkezinde bulut sistemleri yer aldığı için bulut entegrasyonları kaçınılmaz hal almıştır.


OpenInfra Day Turkey 2020, kamudan ve özel sektörden konunun uzmanlarını, bilişim yöneticilerini ve diğer ilgilileri bir araya getirerek, bilişimin geleceğine yön veren açık kaynak uygulamaları ve kullanım alanlarını tartışacak bir ortam sağlamayı hedeflemektedir. Son dönemde tüm dünyada altyapı olarak güçlü, esnek, stabil, verimli ve yaygın bulut teknolojilerini kullanarak fark yaratan bir çok uygulama ve hizmet ortaya çıkmıştır. Aslen bulutun tamamlayıcı unsurları olan bu hizmetlerin OpenStack ve benzer teknolojilerle entegrasyonu kritik bir hal almıştır. Dolayısıya OpenInfra Day Turkey; OpenStack yanında Ceph, Kubernetes, Docker, Kata Containers, OPNFV, ONAP, Airship, Zuul, Starlingx gibi diğer açık kaynak teknolojileri de enine boyuna tartışma imkanı sunan çok boyutlu bir etkinlik haline gelmiştir. 


Uluslarası üst düzey konuşmacıların ve 10 farklı ülkeden katılımcıların yer alacağı etkinlikte, OpenStack Foundation’ı temsilen Thierry Carrez (VP of Engineering) katılacak ve OpenStack ekosistemi hakkında son gelişmeleri ve yol haritasını paylaşacak, tamamlayıcı projelerin durumu hakkında bilgi verecektir. İsviçre’de  bulunan CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde Ceph depolama kümelerinden sorumlu yönetici Dan van der Ster, CERN’de OpenStack ve Ceph kullanımından bahsedecek, tecrübelerini ve önerilerini paylaşacaktır. Redhat’te kıdemli yazılım mühendisi olarak çalışan ve aynı zamanda OpenStack yük dengeleme servisi Octavia (LbaaS) projesinin takım lideri olan Michael Johnson, Octavia projesinin yeni özelliklerinden, yol haritasından ve projelerdeki kullanım senaryolarına değinecek, Wallaby sürümündeki planlarından bahsedecektir.  Deutsche Telekom’da bulut uzmanı olarak çalışan, aynı zamanda OpenStack ve Ceph projelerine aktif katkı sağlayan Danny Al-Gaaf, telco operatörü perspektifiyle Deutsche Telekom’da OpenStack ve Ceph kullanımına değinecek ve Ceph üzerinde çalışan e-posta sistemini anlatacaktır. Son dönemde oldukça popüler olan dağıtık depolama çözümü Ceph’in Windows platformlarında kullanımı konusunda ortak çalışmaları yürüten Cloudbase Solutions firmasından CEO pozisyonundaki Alessandro Pilotti ve Suse’den Mike Latimer bu konudaki son gelişmeleri paylaşacaktır. OpenStack’in esnek, ölçeklenebilir ve çevik yapısı sayesinde Sardina Systems bünyesinde yapılan veri analizi, makine öğrenmesi, yapay zeka ve biyoenformatik işyükleri üzerinde yapılan çalışmaları Dr. Kenneth Tan paylaşacaktır.


Siz Nerede OpenInfra Day Turkey Orada!

Tüm dünyada pandemi şartlarının devam ettiği bir ortamda OpenInfra Day Turkey 2020 etkinliğini ofisinize, evinize, çalışma masanıza kadar getiriyoruz. Çalışma ortamınızın rahatlığında bir yandan çayınızı, kahvenizi yudumlarken bir yandan dünyanın dört bir yanından saygın organizasyonlardan çok önemli konuşmacıları dinleyebilecek, size sunmuş olduğumuz sanal platform sayesinde fiziksel bir etkinlikte yaşadığınız deneyimi yaşayabileceksiniz.


Eşsiz Bir Sanal Deneyime Hazır Mısınız?

Etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz sanal platform sayesinde bir taraftan OpenStack Foundation, CERN, Deutsche Telekom, Cloudbase Solutions, TÜBİTAK, Turkcell gibi saygın kurumlardan konuşmacıları dinleyecek, diğer taraftan stand alanında çeşitli organizasyon ve firmaların standlarını ziyaret edebileceksiniz. Bu standalarda yeni nesil teknolojiler, OpenStack ve Ceph ortamlarında kullanabileceğiniz ürünler hakkında bilgi alabilecek, standlarda görevli temsilciler ile sohbet edebilecek hatta görüntülü görüşme yapabileceksiniz. Merak ettiğiniz her türlü soruyu yöneltebileceğiniz firma temsilcilerine doğrudan ulaşabileceksiniz.


Sohbet Odaları ile Sosyal Çevrenizi Genişletin

Fiziksel bir etkinlikte, ilgilendiğiniz alanlarda yeni insanlarla tanışma ve sohbet etme fırsatını, sanal platformda sohbet odaları ile sizlerle buluşturuyoruz. Farklı başlıklardaki sohbet odalarında yeni arkadaşlarla tanışma veya eski arkadaşlarınız ile sohbet etme, tartışma fırsatını kaçırmayın.


Sürprizler

Etkinliği yürüttüğümüz sanal ortamda konuşma aralarında ufak sorular sorarak sürpriz hediyelerimiz olacak.


23 Eylül 2020 Çarşamba günü online olarak yapılacak olan etkinlik herkese açık ve katılım ücretsizdir. 


  ETKİNLİK TARİHİ VE SAATİ

23.09.2020 10:30 - 23.09.2020 18:00

  ETKİNLİK YERİ

Sanal Etkinlik Platformu / Istanbul / Turkey

ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

 

Etkinlik düzenlenmiştir.

Sosyal medyada paylaş

Sponsor olmak ister misiniz?

Sponsor olmak istiyorum

Mail listemize kayıt olarak etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.