Dijital Perakende Konferansı

Dijital Perakende Konferansı
Eskiden sadece fiziksel mağazaların ve ofislerin olduğu bir ortamdan internet devrimi ile önce elektronik ticarete, daha sonra da mobil cihazlar ve uygulamalarin yaygınlaşmasıyla mobil hayata tamamen geçmiş bulunmaktayız. Sosyal medyayı da daha fazla kullanıyor olmamız nedeni ile günümüz tüketicileri adeta aşırı bir bilgi yoğunluğu içerisinde yüzmektedirler. Karar veriş süreçleri birçok farklı kaynaktan etkilenmektedir. Twitter, Facebook ve diğer tüm bloglar, yeni ürünler ve hizmetler hakkında gereğinden fazla bilgi sunmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı grupları ve web yayınları ürünlerin nereden satın alınması gerektiğine ve en iyi fiyatın nerede olacagı ile ilgili tavsiyeler vermektedir. Müşteri deneyimi sürekli olarak artmakta, ve bilgi teknolojilerinin amacı, nereden satın aldığımıza bakmaksızın (bakkal, büyük AVM veya online mağaza) bu müşteri deneyiminin mümkün olduğunca rahat gercekleştirilmesini sağlamaktır.

Türkiye ve dünyada perakende sektöründeki BT yatırımları sıklıkla aynı unsurlardan etkilenmektedirler: Büyüyen ciro, artan verimlilik, varolan müşterilerin devam etmesi, ve pazarlamanın gelişen etkenliği. Ve rekabet çok farklı noktalardan gelmektedir: Sektörlerin içiçe geçmesi, üretici firmalarin direkt satış yapması, e-ticaretin büyümesi, pazara yeni giren oyuncular, yerli niş tüccarlar ve sosyal ticaret web sayfaları gibi. Bu sebeple IDC ; perakende ve e-ticaret alanındaki büyük oyuncularla, teknoloji şirketlerini bir araya getirmek istemektedir.

“IDC Türkiye Dijital Perakende Konferansı” aşağıda belirtilen başlıca sektörel konular etrafında yapıcı tartışma ortamı yaratmayı hedeflemektedir:
•Perakende sektöründe BT ve iş stratejileri uygulanırken karşılaşılan zorlukları aşmak için uygulanan en başarılı uygulamalar nelerdir?
•Organizasyonlar için hem BT hem süreçler tarafında alınacak hangi strateji ve taktikler ile uzun vadeli başarı elde edilebilinir?
•Uzun vadede organizasyonları diğerlerinden ayırmak ve farklı olmak adına uygulanabilecek başlıca dönüşüm ve inovasyon programları nelerdir?
•Müşteri-odaklı stratejilerle ilgili hangi BT kararları yatırımın geri dönüşü tarafında daha iyi sonuçlar verir?
•Çoklu-kanal stratejisini desteklemek adına, bulut teknolojileri iş yetenekleriyle daha iyi uyum sağlayabilme noktasında nasıl kullanılabilinir?
•Perakende şirketleri stok yönetimini ve satış hızlarını nasıl optimize edebilir?
•Perakende şirketleri teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak nasıl iyi strateji oluşturabilirler?

Kimler katılmalı?
•Perakende sektörü: (Yerli ve Türkiye’de varligi bulunan yabancı oyuncular) –CEO, CIO, BT Yöneticileri, BT Mimarileri, Ticari Mal Yönetimi Başkanı, Pazarlama Direktörü/Başkanı, Satış Direktörü/Başkanı, Mağaza/Kanal Direktörü/Başkanı, E-Ticaret Direktörleri, Kurumsal Strateji Uzmanı, Tedarik Zinciri Direktörü, Envanter/Dağıtım/Antrepo Direktörleri
•Yerli ve Uluslararası Tüketici Malları Üreticileri

  ETKİNLİK TARİHİ VE SAATİ

09.11.2016 08:00 - 09.11.2016 17:00

  ETKİNLİK YERİ

Wyndham Grand Levent, Istanbul / Istanbul / Turkey

 

Etkinlik düzenlenmiştir.

Sosyal medyada paylaş

Sponsor olmak ister misiniz?

Sponsor olmak istiyorum

Mail listemize kayıt olarak etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.