OpenInfra Day Turkey 2020

OpenInfra Day Turkey 2020

OpenInfra Day Turkey 2020 – Açık Kaynak Teknolojilere Açık Olun!


OpenStack Türkiye olarak ülkemizde bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz OpenInfra Day Turkey 2020 etkinliği 17 Mart 2020 Salı günü İstanbul Radisson Blu Hotel Şişli’de gerçekleşecek ve etkinlikte yurt dışından çok önemli konuşmacılar misafir edilecektir. 


Etkinliğin amacı bulut teknolojileri ve etrafındaki tamamlayıcı hizmetler hakkında dünyadaki son gelişmeleri, yol haritalarını, bilgi birikimlerini ve tecrübeleri paylaşmak, başarı hikayeleri vasıtasıyla hem karar vericilere hem de bu teknolojileri kullanmak isteyen bilişim uzmanlarına yol göstermektir. 


Son yıllarda dünyadaki hızlı bulut dönüşümünün ardından bulut teknolojileri oldukça yaygınlaşmış, bu sayede ortaya çıkan yeni kullanım alanları konteyner teknolojileri, yapay zeka (artificial intelligence-AI), makine öğrenmesi (machine learning-ML), nesnelerin interneti (Internet of Things-IoT), uçta hesaplama (edge computing), dağıtık sistemler, yazılım tabanlı ağ ve depolama (SDN ve SDS), 5G,  NFV ve sürekli entegrasyon sürekli dağıtım (CI/CD) gibi farklı teknolojilerin ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Bu teknolojilerin merkezinde bulut sistemleri yer aldığı için bulut entegrasyonları kaçınılmaz hal almıştır.


OpenInfra Day Turkey 2020, kamudan ve özel sektörden konunun uzmanlarını, bilişim yöneticilerini ve diğer ilgilileri bir araya getirerek, bilişimin geleceğine yön veren açık kaynak uygulamaları ve kullanım alanlarını tartışacak bir ortam sağlamayı hedeflemektedir. Son dönemde tüm dünyada altyapı olarak güçlü, esnek, stabil, verimli ve yaygın bulut teknolojilerini kullanarak fark yaratan bir çok uygulama ve hizmet ortaya çıkmıştır. Aslen bulutun tamamlayıcı unsurları olan bu hizmetlerin OpenStack ve benzer teknolojilerle entegrasyonu kritik bir hal almıştır. Dolayısıya OpenInfra Day Turkey; OpenStack yanında Ceph, Kubernetes, Docker, Kata Containers, OPNFV, ONAP, Airship, Zuul, Starlingx gibi diğer açık kaynak teknolojileri de enine boyuna tartışma imkanı sunan çok boyutlu bir etkinlik haline gelmiştir. 


Uluslarası üst düzey konuşmacıların ve 10 farklı ülkeden katılımcıların yer alacağı etkinlikte, OpenStack Foundation’ı temsilen Thierry Carrez (VP of Engineering) katılacak ve OpenStack ekosistemi hakkında son gelişmeleri ve yol haritasını paylaşacak, tamamlayıcı projelerin durumu hakkında bilgi verecektir. İsviçre’de  bulunan CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde Ceph depolama kümelerinden sorumlu yönetici Dan van der Ster, CERN’de OpenStack ve Ceph kullanımından bahsedecek, tecrübelerini ve önerilerini paylaşacaktır. Deutsche Telekom’da bulut uzmanı olarak çalışan, aynı zamanda OpenStack ve Ceph projelerine aktif katkı sağlayan Danny Al-Gaaf, telco operatörü perspektifiyle Deutsche Telekom’da OpenStack ve Ceph kullanımına değinecek ve Ceph üzerinde çalışan e-posta sistemini anlatacaktır. Son dönemde oldukça popüler olan dağıtık depolama çözümü Ceph’in Windows platformlarında kullanımı konusunda çalışmaları yürüten Cloudbase Solutions firmasından CEO pozisyonundaki Alessandro Pilotti bu konudaki son gelişmeleri paylaşacaktır. OpenStack’in esnek, ölçeklenebilir ve çevik yapısı sayesinde Sardina Systems bünyesinde yapılan veri analizi, makine öğrenmesi, yapay zeka ve biyoenformatik işyükleri üzerinde yapılan çalışmaları Dr. Kenneth Tan paylaşacaktır.


17 Mart 2020 Salı günü Radisson Blu Hotel Şişli’de yapılacak olan etkinlik herkese açık ve katılım ücretsizdir. Kayıt yapmak zorunludur, kontenjan sınırlı olduğundan talepler değerlendirilecektir. 


  ETKİNLİK TARİHİ VE SAATİ

17.03.2020 08:30 - 17.03.2020 17:30

  ETKİNLİK YERİ

Radisson Blu Hotel

ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

 

Etkinlik düzenlenmiştir.

Sosyal medyada paylaş

Sponsor olmak ister misiniz?

Sponsor olmak istiyorum

Mail listemize kayıt olarak etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.